O nás

Nejsme divadlo nejlepší, nejznámější ani nejvšestrannější, ale kde zahrajeme jednou, nikdy to není naposled. Možná proto, že hrajeme pro radost diváků i naši.

Spolupracujeme se skvělými výtvarníky – s Rosťou Pospíšilem, Jaroslavem Milfajtem, Jarkou Fišerovou, Alenou Křížovou… Loutky a výpravu nám vyrábějí mistři oboru z atelieru profesionálního loutkového divadla.

Na hudbě a aranžmá se podílejí výborní muzikanti – Jirka Král, Vratislav Lukáš…

V každé pohádce se snažíme o trochu jinou formu – od „koukacích“ až po „aktivační“. Všechny jsou s loutkami (od „plošňáků“ po marionety), pokud možno s „živou“ hudbou (kytara, akordeon, příčná flétna, kazoo…) Děti i dospělé rádi vtahujeme do hry, mohou si zazpívat i zahrát na rozličné percusse.

KATEŘINA RAKOVČÍKOVÁ: herečka a loutkoherečka s praxí od divadla Na Provázku, Hanáckého divadla… až po letité angažmá v divadle Radost, kde se naučila s úctou a láskou oživovat všemožné druhy loutek a vymýšlet pro ně desítky hlasových „šuplíků“ od kloučků, princezen či zvířátek po drsné loupežníky a lotrasy. V Paravánku hraje, zpívá, režíruje, píše texty, skládá hudbu…

Mohli jste ji vidět i na obrazovce ČT (Četnické humoresky, Znamení koně, Okno do hřbitova, Zpívánky…)

Kromě divadla působí v bluesové kapele K. R. Banda, kde zpívá své oblíbené swingovky, blues či rock and roll z repertoáru E. Olmerové, H. Hegerové či vlastních kapelních zdrojů.

Odpočívá na motorce (jako batoh), na chalupě a zahrádce.

PAVEL PUTNA: Muž mnoha profesí; v Paravánku loutkoherec z donucení, zpěvák a muzikant (kytara, baskytara, akordeon). Též zvukař, osvětlovač, majitel zvukové a světelné aparatury, řidič (i náklaďáku!) a všestranný pomocník.

Kromě divadla hraje a zpívá v bluesové kapele krbanda.unas.cz   a v country kapele   www.zimour.cz , kde má na starosti i produkci a agentážní činnost.

Odpočívá na motorce, u motorky, s motorkou. V zimě pokud nehraje, spí.